close
DamskaTutorial

Spódnica klosz – uszyjesz ją sama.

Spódnica - jak uszyć samodzielnie

Spódnica typu klosz z zakładkami, to chyba jedna z najprostszych spódnic, jaką można uszyć. Potrzebne nam będą tylko dwa wymiary: obwód talii oraz długość spódnicy. Jeśli chodzi o tkaniny, to dobrze jest wybrać te sztywne, które sprawią, że spódnica będzie sterczała bez dodatkowych „usztywniaczy”. Osobiście preferujemy tkaniny wzorzyste, które nadadzą charakteru całej stylizacji.
Do uszycia spódnicy potrzebne są dwie długości materiału plus szerokość paska. Czym są wspomniane dwie długości? Otóż, jeśli dla naszego przykładu spódnica ma mieć 50 cm długości, to wówczas dwie długości wyniosą 100 cm materiału. Dodamy do tego jeszcze 15 cm na pasek – jeśli chcemy optycznie wyszczuplić i podkreślić talię, to dobrze jest, gdy taki pasek jest odpowiednio szeroki.

Podsumowując: kupujemy 120 cm tkaniny, z czego pozostałe 5 cm posłuży nam na podłożenie materiału. Dwie długości tkaniny zszywamy ze sobą, a następnie upinamy zakładki, które mogą mieć różną szerokość – na naszym przykładowym zdjęciu zakładki są szerokie na 5 cm.


Upinamy taką ilość zakładek, aby otrzymać szerokość naszej talii. A więc, jeśli obwód talii wynosi np. 70 cm, to musimy upiąć 14 zakładek o szerokości 5cm.

Na każdym końcu zszytego materiału musimy zostawić po 2cm na wszycie zamka. Następnie upinamy szpilkami pasek i przyszywamy do spódnicy. Z tyłu wszywamy zamek.

Łączymy szef tylny, podkładamy spódnicę.

Mamy już prawie całą spódnicę. Pozostaje już tylko wykończyć pasek. Pasek zginamy na pół i przypinamy do zamka. Odwracamy na lewą stronę i przeszywamy. Po przyszyciu odwracamy na prawą stronę.

Jeszcze tylko wykonujemy szew na prawej stronie paska tak aby połączyć na całości i spódnica gotowa.

Zdajemy sobie sprawę, że dla tych z Was, którzy z szyciem nie mają nic wspólnego przedstawiony opis niekoniecznie wyda się prosty, choć w rzeczywistości takim jest. Ale próbujcie, gdyż właśnie taka spódnica będzie idealna na rozpoczęcie przygody z szyciem i dla uzyskania efektu końcowego wystarczą już tylko Wasze chęci. Pamiętajcie – Wasze spódnice mogą wyglądać równie pięknie, jak nasze 🙂 Chyba, że wolicie, abyśmy to my szyli dla Was – nam zapału nigdy nie brakuje, zapraszamy 🙂 Miłego szycia!

Tags : spódnica tutorial

Odpowiedz

dwanaście − 6 =