close
Dres Crash

Nierzadko spotykamy się z faktem, że markowe ubrania dla dzieci są zbyt stonowane, z ubogą ilością barw. A przecież jest to ten wiek, kiedy na nasze pociechy oddziałuje mnoga ilość nowych dla nich bodźców. Do takich należą i barwy – im więcej kolorów, odcieni, tym większa dawka pozytywnych bodźców dla mózgu stymulujących jego rozwój. Tych, którzy „boją” się intensywności kolorowego świata chcemy uspokoić – na stonowane, mniej pstrokate i barwne ubiory, czy stylizacje przyjdzie jeszcze czas. W okresie dzieciństwa dobrze jest zadbać o to, aby świat naszego dziecka nie był szary i monotonny.

Odkąd pamiętam mama zawsze ubierała nas kolorowo i dbała o to, abyśmy byli ubrani różnorodnie. Nie ukrywam, że nowe ubranka sprawiały mi dużo radości, a przebieranie się i stylizowanie dawało sporą frajdę i było jakby nie patrzeć kreatywną zabawą.

Zapewne dziewczynki częściej, aniżeli chłopcy przebierają się w różne stroje i częściej „wymuszają” na swoich mamach zakup nowych ubrań – tak, tak, mamy to od najmłodszych lat 🙂 , ale i chłopcy nie chcą pozostawać w tyle. Przy dzisiejszym przemyśle tekstylnym mamy tak bogate możliwości dopasowania kolorów i wzorów, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i zasobność portfela. Dzieci uwielbiają ubranka, na których znajdują się postacie z ich ulubionych bajek, gier, czy filmów. Prawie zawsze takie stroje obfitują w mnogą ilość barw i wzorów.

Moje dzieci, jak większość innych również ma swoich ulubieńców ze świata bajkowo-wirtualnego, ale chętnie noszą stroję, które dla nich projektuję. Modne w ostatnich latach drukowane tkaniny są dostępne w coraz to większym wyborze, dzięki czemu zawsze można znaleźć coś ciekawego i odpowiedniego do uszycia modnego stroju nie tylko dla dzieci. Często można spotkać ubrania dla dorosłych, które zawierają elementy, postacie i bohaterów z bajek, czy filmów. Tego typu stroje są świetnym „zabiegiem” odmładzającym, ale nie należy z tym przesadzać – wszystko w granicach zdrowego rozsądku 😉

Tags : moda dziecięca

Odpowiedz

pięć − 4 =